Vind nu een alternatief arts / therapeut in

Kinderen met aandachts- en werkhoudingsproblemen

Auteur: Kaat Timmerman

Over Kaat Timmerman:
De in tussen op dit terrein zeer bekende auteur Kaat Timmerman biedt met dit boek vanuit meer dan 10 jaar ervaring met de therapie van kinderen met aandachts- en werkhoudingsproblemen theorie, praktijk en oefenmaterialen. Aan de hand van voorbeelden en tips krijgt de lezer een concreet beeld van de problematiek. Het voornaamste doel van de auteur is een werkdocument te leveren voor de begeleiding van aandachts- en werkhoudingsproblemen, zowel in individuele therapie als in klasverband. De methode is een praktische bewerking van de zelfinstructiemethode van Meichenbaum en andere cognitieve theorieën zoals Feuerstein, aangevuld met eigen therapie-effecten.

Kaat Timmerman is lector in de lerarenopleiding van de Katholieke Hogeschool Leuven en begeleidt daarnaast kinderen en jongeren met leer- en aandachtsmoeilijkheden. Zij studeerde af als pedagoge, richting sociale pedagogiek aan de K.U.Leuven en volgde de opleiding Denkontwikkeling van Feuerstein. Zij schreef het tweeluik 'Kinderen met ruimtelijk-visuele problemen' (met Didactische map) en 'Kinderen met geheugen- en inprentingsproblemen' (co-auteur D. Van der Schoot), ontwierp het 'Kikkerspel', op basis van de oefeningen uit het tweeluik en publiceerde 'Een persoonlijke denk- en leerstijl'.

Het boek blijkt een succesvol instrument zowel voor orthopedagogen, logopedisten, psychomotorisch therapeuten en huisartsen, als voor kleuterleid(st)ers, leerkrachten lager en secundair onderwijs én betrokken ouders.

Categorie: ADHD

ISBN: 9033449544

Kinderen met aandachts- en werkhoudingsproblemen bestellen

Beschrijving:
Bruikbaar boek met klasse!
Dit boek is zeer bruikbaar voor iedere leerkracht, ouder van kinderen met concentratieproblemen en andere mensen die daarmee in aanraking komen. Het tweede hoofdstuk waarin ADHD prima wordt uitgelegd zou eigenlijk door iedereen moeten worden gelezen, zodat er meer begrip ontstaat voor deze, door veel mensen in de omgeving, nog steeds niet volledig begrepen stoornis. Iedereen kent wel een kind of persoon in zijn omgeving met ADHD. Voor leerkrachten staan er veel bruikbare tips in, die in elke klas gebruikt kunnen worden.

Kinderen met aandachts- en werkhoudinsproblemen.
Een uitstekend boek vol praktische en echt bruikbare tips. Voor zowel professionals als voor ouders goed leesbaar. De Beertjes van Meichenbaum die middels leuke plaatjes in dit boek gebruikt worden kunnen moeiteloos veranderd worden in meer bij andere leeftijden passende figuurtjes. Voor oudere kinderen hebben wij bijvoorbeeld de 'Tips van Flip' geintroduceerd. De echt haalbare tips zijn soms zo vanzelfsprekend dat je niet begrijpt daar zelf nog niet aan gedacht te hebben. En toch zijn het deze heel heldere ideeën die dit boek tot een must maken van eigenlijk elke leerkracht en ouder die te maken heeft met een kind wat snel afgeleid lijkt te zijn en maar niet aan het werk lijkt te komen. Een aanwinst! Carla.

Voor leerkrachten in opleiding erg bruikbaar!!
Ik doe mijn eindscriptie over kinderen met werkhoudingsproblemen! In dit boek staat precies alles wat ik moet weten! Het leuke aan het boek vind ik vooral dat er veel gebruik wordt gemaakt van voorbeelden!!

(Bovenstaande teksten zijn lezersreacties die gepost zijn op Bol.com)


Terug naar overzicht